Kamila Zielonka

Taniec klasyczny w grupach Youth i Adults Academy
oraz zajęcia dla wszystkich (All groups)

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, uhonorowana nagrodą patronki szkoły dla Najlepszego Absolwenta szkoły. Najważniejsze konkursy taneczne to: konkurs na najlepszego Absolwenta Szkół baletowych w Szczecinie w 2004 roku.

Pracę artystyczną rozpoczęłam po ukończeniu szkoły, w Teatrze Wielkim w Poznaniu, związana zawodowo również byłam z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą na Zamku w Szczecinie, od 2007 podjęłam pracę artystyczną w Operze Wrocławskiej. Najważniejsze balety, w których występowałam to: „Jezioro Łabędzie” – wariacja małych łabędzi, taniec neapolitański, taniec hiszpański, „Dziadek do orzechów” – taniec chiński, „Don Kichot”, „Kopciuszek” oraz opery i operetki z repertuaru wyżej wymienionych teatrów, superwidowiska operowe oraz festiwale poza granicami Polski.

Od 2011 roku prowadzę zajęcia baletu dla dzieci między innymi we wrocławskich przedszkolach, klubach dziecięcych. Również prowadzę zajęcia rozciągające- stretching dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek Kulturoznawstwo- zarządzanie instytucjami kultury, tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Wrocławskim kierunek Europeistyka- Polityka regionalna i sektor publiczny. Dodatkowe szkoleniem, jakie ukończyłam to szkolenie z zakresu treningu dla kobiet w ciąży i po ciąży.