Taniec klasyczny

Taniec klasyczny

Absolutna podstawa wszystkich stylów tanecznych. Technika ta najczęściej wykorzystywana jest w balecie, który to termin odnosi się do przedstawienia odbywającego się na scenie.

Modern

Taniec współczesny

Głównym źródłem tej techniki jest taniec klasyczny. Omija jednak jego sztywne reguły i skupia się na pokazaniu emocji tancerzy, którzy tym tańcem chcą zwykle opowiedzieć jakąś historię.

Musical

Musical i Broadway

Forma teatralna wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. U źródła tego stylu leżą Burlesque, rewia czy wodewil. Musical łączy taniec, śpiew oraz dialogi mówione.

Jazz

Jazz

Jazz zawiera w sobie takie techniki jak: taniec klasyczny, modern czy taniec akrobatyczny. Jest to styl stworzony do wyrażania emocji i ekspresji na scenie. Charakterystyczną cechą tego stylu jest lekkość i „płynięcie ruchem”.

Hip-Hop

Hip-Hop

Gatunek muzyczny, który powstał na przedmieściach Nowego Jorku – Bronxie. Bardzo szybko przeniknął do kultury masowej i stał się jednym z najpopularniejszych stylów tańca, szczególnie dla młodych ludzi.

Street dance

Street dance

Taniec oparty w dużej mierze na improwizacji. Street dance to styl życia, w którym bardzo dużą rolę odgrywają ludzie. Obecnie nazwę Street Dance rezerwuje się dla rodziny tańców, które powstały w USA w 2 połowie XX wieku (od lat 60-tych) i dały początek kulturze Hip-hop.

Disco

Disco

Disco to bardzo widowiskowa technika taneczna. Cechą charakterystyczną jest szybkie tempo, rytm i ekspresja. Ważne jest również przygotowanie akrobatyczne by móc wykonywać wysokie wymachy, skoki czy szpagaty.

Taniec użytkowy

Taniec użytkowy

Taniec użytkowy to styl umożliwiający nabycie podstawowych umiejętności tanecznych przydatnych np. na weselu, prywatce czy imprezie tanecznej. Najczęściej tańczony w parach ma dać poczucie swobody w sytuacji kiedy trzeba zaprezentować się na parkiecie.

Taniec towarzyski

Taniec towarzyski

Jedna z najbardziej zróżnicowanych dyscyplin tanecznych. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów czy ubiorem.

Country & Western

Country & Western

Country to taniec ludowy pochodzenia angielskiego, przywieziony przez emigrantów do Stanów Zjednoczonych. Taniec ten należy do starej tradycji chłopskiej – rolniczej i nowej – kowbojskiej powstałej na farmach.